Įvairialypė Šiaurė Užpalių bibliotekoje

Įvairialypė Šiaurė Užpalių bibliotekoje

Jau devintą kartą į mūsų bibliotekos duris pasibeldė Šiaurės šalių bibliotekų savaitė. Tai tradicinė šviesos ir knygos šventė, primenanti mums senąją pasakojimų tradiciją, suteikianti progos susipažinti su Šiaurės šalių literatūros lobiais, kviečianti tamsiu rudens metu susiburti ir drauge persikelti į magišką knygų pasaulį. Šių metų savaitės tema – „Įvairialypė Šiaurė“.

Tradiciškai šią šventę pradėjome Rytmečio valanda. Į troliukais ir Šiaurės šalių rašytojų knygų paroda papuoštą biblioteką iš pat ankstyvo ryto rinkosi pradinukai ir pirmą kartą tokioje šventėje dalyvaujantys parengiamosios klasės auklėtiniai. Prie durų juos pasitiko Trolė su Gerąja ragana, kurios kiekvieną pasveikino įteikdamos šiai šventei skirtą atviruką ir uždegtą žvakutę, kuri simbolizavo vaikų atsineštą šviesą ir šilumą. Tokiu būdu „įkūrę didelį laužą“ pradėjome renginį. Kaip kasmet jį pradėjome garsiniu skaitymu, prisiminėme Šiaurės šalių rašytojus, jų kūrinius.Įvairialypė Šiaurė Užpalių bibliotekoje

Didelio susidomėjimo ir aktyvumo sulaukė šios savaitės temos aptarimas. Vaikai kalbėjo, ką reiškia „įvairialypis“, kur savo gyvenime jie susiduria su įvairialypiškumu, kuo panašios ir kuo skirtingos Šiaurės šalys, ar tautai svarbus jos savitumas, ar tai reikia tausoti ir saugoti. Baigiantis renginiui vaikai gavo užduotį – parengti po plakatą apie Norvegiją, Daniją, Suomiją ir Švediją ir buvo pakviesti dalyvauti „Skaitančios klasės“ konkurse.

Antradienį į gimnazijos aktų salę rinkosi poezijos ir muzikos gerbėjai. Į svečius, pagal Utenos A. ir M. Miškinių viešosios bibliotekos projektą, atvyko Kauno Nacionalinio dramos teatro aktorius, bardas Henrikas Savickis su programa „Atplėštų laiškų melodijos“, kurios metu skambėjo Justino Marcinkevičiaus, Henriko Radausko, J. Strielkūno eilės, aktoriaus kūryba. Pilna salė susirinkusių įvairaus amžiaus klausytojų džiugino mūsų, organizatorių, širdis ir kartu sukūrė nuostabią aurą atlikėjui, kada kiekvienas jo žodis ir gitaros skambesys tiesiog gerte gėrėsi į klausytojų širdis.

Trečiadienį paskyrėme animacinio filmo „Troliai Mumiai“ peržiūrai. Ilgųjų pertraukų metu bei po pamokų biblioteka vos talpino visus norinčius pasinerti į paslaptingą, nenuspėjamą ir užburiantį Mumių gyvenimą.Įvairialypė Šiaurė Užpalių bibliotekoje

Ketvirtadienį 16 val. vyresniųjų klasių mokiniai rinkosi į „Sutemų valandą“ bibliotekoje. Esame dėkingos Rasos ir Dainiaus Širvių šeimai už pagalbą organizuojant renginį. Rasa gausiai susirinkusiems paaugliams perskaitė ištrauką  iš suomių rašytojo Mimika Nousiainen romano „Avietinių laivelių kapitonai“. Renginio svečias, Užpalių, Utenos ir Anykščių „Lions“ klubo narys Virginijus Keraminas pasakojo apie kelionę į Norvegiją. Dainius Širvys pakvietė visus pažaisti stalo futbolą, o kurie norėjo ramesnių žaidimų galėjo žaisti įvairius stalo žaidimus. Baigiantis renginiui, visų laukė saldžios Karlsono vaišės.

Penktadienį pradinių klasių mokiniai su mokytojais vėl sugužėjo į biblioteką. Šį kartą jie demonstravo savo sukurtus plakatus, pasakojo, ką naujo ir įdomaus sužinojo apie Šiaurės šalis. Mokiniai uoliai skaitė Šiaurės šalių rašytojų kūrinius, todėl išrinkti daugiausiai knygų perskaičiusią klasę nebuvo lengva, ja tapo II klasės mokiniai. Kitiems dalyviams dovanojome padėkas už aktyvų ir kūrybišką dalyvavimą  ir saldžius prizus.

Užpalių biblioteka tarptautiniame projekte dalyvauja devintą kartą ir kiekvieną kartą ieškome naujų, įdomių, patrauklių veiklos formų, norėdami sudominti žiūrovą ir kartu pateikti jam naujos medžiagos, informacijos, minčių.

Bibliotekininkės

 

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
  
komentarų nėra
© 2008-ieji -Skaitymo metai. Visos teisės saugomos. Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.