Projektas „Populiariausia klasės knyga“ Telšių „Kranto“ pagrindinėje mokykloje

„Aš – tai pasaulis, o pasaulis – aš.
Nes knygą atsivertęs
Atsiduriu visur, esu bet kas.
Paveikslų valtimi, ant sakinio bangų
Nusiiriu tolybėn – ir vėl atgal grįžtu“.

(Hani D. El-Masri)

Šis 1-5 klasių projektas skiriamas paminėti Tarptautinę vaikų knygos dieną, kuri švenčiama balandžio 2-ąją, vaikų rašytojo H. Ch. Anderseno gimimo dieną. Taip pat šis projektas skiriamas skaitymo skatinimui.

Knygos  skaitymas yra  labai svarbi  vaikų gyvenimo dalis. Namuose, šeimoje vaikas pirmą kartą išgirsta suaugusiųjų skaitomas pasakas, istorijas.

Kitą žingsnį žengti padeda mokytojai ir mokyklos bibliotekininkės. Juk taip svarbu ugdyti ir ugdytis skaitymo įgūdžius, kad netaptume neįdomi, knygų skaityti nemėgstanti, tik internetą „vartojanti“ tauta. Mes, mokyklos bibliotekos darbuotojos, nuolat skatiname skaityti knygas, kviečiame apsilankyti įvairiuose bibliotekos renginiuose, nuolat primename, kad skaitymas – būdas bendrauti, suprasti pasaulį ir save.

Šio projekto tikslas – ugdyti 1-5 klasių mokinių požiūrį į skaitymo svarbą, kelti skaitymo prestižą. Kas mėnesį, nuo lapkričio 1 d. iki kovo 1 d. buvo renkamos penkios populiariausios klasės knygos. Kovo mėnesį kiekviena klasė ruošėsi knygų pristatymui. Balandžio 11 d. mokyklos skaitykloje 1-5 klasės ir pristatė savo išrinktas populiarias knygas.

Pirmą pamoką 5 a klasė pristatė M. Tveno „Tomo Sojerio nuotykiai“, 5b – H. Ch. Anderseno „Mergaitė su degtukais“, 5c – V. Račicko „Sunku būti mokiniu“.

Antrą pamoką mūsų mažiausieji – pirmokėliai taip pat pristatė populiariausias savo klasės knygas. 1a klasė – V. Bonzelso „Bitė Maja“, o 1b klasė – E. Mieželaičio „Zuikis puikis“.

Trečią pamoką 2a klasė pristatė A. Karosaitės „Balys Gražbylys“, o 2b klasė – K. Kasparavičiaus „Sapnų katytė“.

Ketvirtą pamoką mokyklos skaitykloje 3a klasė pristatė V. Misevičiaus „Danuko Dunduliuko nuotykiai“, 3b – A. Lindgren „Pepė Ilgakojinė“, 3c – E. Naito „Lesė grįžta“.

Penktą pamoką 4a klasė pristatė V. Račicko „Šlepetė 3“, 4b – Knister „Ragana Lilė daro namų darbus“, 4c – Vilės Vėl „Kaip mes išgarsėjome“.


Kiekvienos klasės knygų pristatymas buvo savitas, įdomus. Vieni pristatydami knygas plačiai papasakojo apie autorius, skaitė ištraukų, pateikė knygų inscenizacijų, piešė meniškas knygų iliustracijas, rodė skaidrių.

1-4 klasių mokinių choras, vadovaujamas mokytojos Almos Judienės, kiekvieną knygos pristatymą pradėdavo nuostabiomis dainelėmis, įnešdami į renginį pavasariško dvelksmo.

Mokyklos salėje renginį užbaigė Žemaitijos kolegijos Telšių fakulteto muzikos pedagogikos studentai. Projekto dalyviams mokyklos salėje buvo rodomas muzikinis spektaklis „Vaikų pamėgti knygų veikėjai“, kurį paruošti studentams padėjo muzikos mokytoja Valdereza Laurinavičienė. Muzikos pedagogikos studentų spektaklis labai patiko ne tik mokiniams, bet ir mokytojams, kurie prisiminė ir pamatė savo vaikystės pamėgtus knygų veikėjus: Karlsoną ir Mažylį, Pepę Ilgakojinę, vėžliukus nindzes, paršiuką Knysliuką.

Renginys pasibaigė apdovanojimų įteikimais klasėms ir jų mokytojoms už skaitymo ugdymą. Geriausi skaitytojai apdovanoti ne tik pagyrimo raštais, bet ir meniškais knygų skirtukais, kuriuos išsiuvinėjo mokytoja A. Jonušienė ir „Darbščiųjų rankų“ būrelis. Šiuos apdovanojimus įteikė mokyklos direktoriaus pavaduotoja ugdymui Daiva Saplinskienė.

Geriausi mokyklos skaitytojai: pirmokai E. Savickis, U. Pusvaškytė; antrokai M. Austytė, J. Kozinas; trečiokai E. Mejerytė, B. Ruzgailaitė, G. Blaževičiūtė; ketvirtokai K. Kumšlytytė, M. Šiurkutė, K. Pelkutė; penktokai V. Kelevišius, G. Garkauskaitė ir M. Žiliūtė.

 „Skaityk lyg gulėdamas ant debesų, nes skaitymui nėra ribų“. Kiekvienam skaitytojui bibliotekos vedėja Marija Gureckienė palinkėjo plėsti skaitymo ribas, ugdytis skaitymo įgūdžius, pajusti skaitymo malonumą ir nesiskirti su knyga, nes tik ji plačiai atveria vartus į gyvenimą.

„Knygos yra mokytojai, kurie moko be lazdų ir rykščių, be riksmo ir pykčių, be dovanų ir pinigų. Kada tik ateitum – nemiega, ko tik paklaustum – neslepia, jei suklysti – nemurma, jei nežinai – nesišaipo“ (R. DeBury).

Knygos laukia Jūsų! Ieškokite jų!

Marija Gureckienė,
mokyklos bibliotekos vedėja

 

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
  
komentarų nėra
© 2008-ieji -Skaitymo metai. Visos teisės saugomos. Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.