Skaityti – tai nuolat tobulėti

2014-12-17

 

Nepastebimai prabėgo projekto „Skaityti – tai nuolat tobulėti“ trys mėnesiai. Jo metu Kupiškio miesto ir kaimo moksleiviai rugsėjo–lapkričio mėnesiais dalyvavo skaitymo akcijoje „Knygų išmintis Tau!“. Projekto tikslas – paauglių skaitymo skatinimas ir jų skaitymo kultūros ugdymas, mokymas skaitymą naudoti ne tik informacijai, bet ir literatūrinei patirčiai įgyti bei vidiniams poreikiams tenkinti. Pagrindinis projekto rėmėjas – Lietuvos kultūros taryba, kiti rėmėjai – Kupiškio rajono savivaldybė, Kupiškio rajono savivaldybės viešoji biblioteka, Seimo narys Aleksandras Zeltinis, Kupiškio Turizmo ir verslo informacijos centras, rajono laikraštis „Kupiškėnų mintys“, Skapiškio bendruomenės pirmininkė Roma Bugailiškienė, gėlių parduotuvės „Saulės žiedas“ savininkė Jolanta Koncevičienė, UAB P. Gurklio firma, informaciniai partneriai – rajono laikraštis „Kupiškėnų mintys“ ir regioninė televizija „Kupiškėnų studija“. Į projektą aktyviai įsijungė akcijos dalyviai: Noriūnų, Skapiškio, Subačiaus, Šepetos bibliotekos, Alizavos pagrindinė mokykla, Kupiškio P. Matulionio progimnazija. Akcijos dalyviai skaitė projekto lėšomis įsigytus 2012–2014 m. lietuvių autorių knygų rinkinius. Akcijos tikslas – populiarinti naujausias lietuvių autorių knygas, skirtas jaunimui, įtraukiant juos į knygų pasaulį, keliant jų skaitymo kultūrą.

Projekto dalyviai aktyviai dalyvavo akcijoje „Knygų išmintis Tau“. Bibliotekos svetainėje veikė rubrika „Populiariausių knygų bankas“. Čia buvo galima balsuoti už labiausiai patikusią knygą, taip išrenkant populiariausią kiekvieno mėnesio knygą. Rugsėjo mėnesio populiariausia knyga buvo išrinkta V. V. Lansbergio knyga „Varlė bunkeryje“, spalio mėnesį daugiausia balsų sulaukė irgi „Varlė bunkeryje“, o lapkričio mėnesio populiariausia knyga – Dariaus Rekio „Viską susapnuoti dar kartą“. Paaugliai rašė atsiliepimus apie perskaitytas knygas. Visi atsiliepimai buvo talpinami bibliotekos svetainėje. Vaikų literatūros skyriaus darbuotojos kiekvieną mėnesį išrinkdavo tris įdomiausius atsiliepimus apie perskaitytas knygas. Apie tai buvo galima paskaityti rajoniniame laikraštyje „Kupiškėnų mintys“ bei viešosios bibliotekos svetainėje.

Gruodžio 10 d. susirinkome į baigiamąjį šio projekto renginį. Mes norėjome pasidžiaugti aktyviai dalyvavusiais projekte ir juos apdovanoti. Atsiliepimus apie perskaitytas knygas rašė 23 berniukai ir 32 mergaitės, o projekte dalyvavo 70 skaitytojų. Knygomis ir padėkomis buvo apdovanoti akcijos dalyviai, kurie parašė įdomiausius atsiliepimus apie perskaitytas knygas, tai:

  Urtė Strylaitė, Subačiaus gimnazija, 7 kl.

  Rusnė Baliūnaitė, Alizavos pagrindinė mokykla, 5 kl.

  Irmantas Ablėnas, Alizavos pagrindinė mokykla, 6 kl.

  Silvija Janonytė, Subačiaus gimnazija, 7 kl.

  Dominykas Valma, P. Matulionio progimnazija, 7a kl.

  Rugilė Žalkauskaitė, P. Matulionio progimnazija, 8b kl.

  Vaiva Kučinskaitė, Alizavos pagrindinė mokykla, 8 kl.

  Vitalija Blaževičiūtė, Noriūnų Jono Černiaus pagrindinė mokykla, 7 kl.

  Kamilė Bartkevičiūtė, Alizavos pagrindinė mokykla, 6 kl.

  Deivis Staškevičius, Noriūnų Jono Černiaus pagrindinė mokykla, 6 kl.

  Giedrė Juršėnaitė, P. Matulionio progimnazija, 8a kl.

  Laurynas Balys, Alizavos pagrindinė mokykla, 5 kl.

 

Skatindamos vaikus skaityti lietuvių autorių knygas ir rašyti atsiliepimus apie perskaitytas knygas, į projektą aktyviai įsijungė mokytojos ir bibliotekininkės. Dėkojame mokytojoms: Rasai Gudonienei ir Jūratei Kuliukienei (Alizavos pagrindinė mokykla), Onai Šimkuvienei ir Vidai Trečiokienei (Noriūnų Jono Černiaus pagrindinė mokykla), Laimai Kilienei (Subačiaus pagrindinė mokykla), Ramutei Kežienei ir Janinai Daukienei (Šepetos Almos Adamkienės pagrindinė mokykla); bei bibliotekininkėms: Danutei Miknevičienei (Alizavos pagrindinė mokykla), Irenai Gasparonienei (viešosios bibliotekos Noriūnų padalinio vedėja), Romai Bugailiškienei (viešosios bibliotekos Skapiškio padalinio vedėja), Aušrai Aleksandravičienei (P. Matulionio progimnazijos bibliotekos vedėja), Ingai Dovydėnienei ir Audronei Bukienei (viešosios bibliotekos Subačiaus miesto padalinys), Neringai Paukštienei (viešosios bibliotekos Šepetos padalinio vedėja).Susitikimas su rašytoju Dariumi Rekiu

Nusprendėme skirti dvi nominacijas: pirmoji – „Daugiausiai skaitanti“ – skirta Alizavos pagrindinei mokyklai. Nominacijai prizą įsteigė Povilas Gurklys, uždarosios akcinės bendrovės direktorius. Alizavos pagrindinės mokyklos mokiniai aktyviausi buvo skaitant ir rašant atsiliepimus apie perskaitytas knygas.

Antroji nominacija – „Kūrybiškiausia“ – skirta Kupiškio rajono viešosios bibliotekos Subačiaus padaliniui. Prizą įsteigė rajono laikraščio „Kupiškėnų mintys“ redakcija. Prizą įteikė laikraščio  redaktorė Nida Šulcienė.

Tačiau didžiausia dovana visiems, skaičiusiems, rašiusiems buvo susitikimas su knygos „Viską susapnuoti dar kartą“ autoriumi Dariumi Rekiu. Jo knyga lapkričio mėnesį sulaukė daugiausiai balsų. Prieš suteikiant žodį autoriui, Alizavos pagrindinės mokyklos bibliotekininkė Danutė Miknevičienė pagarsino savo mokyklos mokinių atsiliepimus apie autoriaus knygą ir įteikė autoriui bei perskaitė įsimintiniausią knygos ištrauką.Susitikimas su rašytoju Dariumi Rekiu

D. Rekis gimė Joniškio rajone, baigė Akmenės rajono Ventos vidurinę mokyklą, ten parašė pirmuosius savo eilėraščius. Klaipėdos universitete įgijo edukologijos bakalauro ir magistro diplomus. Rašo eilėraščius, skambina gitara, dainuoja, fotografuoja. 2011 m. išleista poezijos rinktinė „Pasislėpusios saulės šviesoj“. O 2014 m. – knyga paaugliams „Viską susapnuoti dar kartą“.

Rašytojas betarpiškai bendravo su moksleiviais, atsakė į pačius įvairiausius klausimus. Jaunoji korespondentė Rusnė Baliūnaitė iš Alizavos pagrindinės mokyklos paprašė trumpo interviu. Taip pat sužinojome, kad rašytojas ruošiasi rašyti knygą šiek tiek vyresniems. Susitikimo pabaigoje rašytojas linkėjo „ir toliau skaityti knygas, o ne naršyti internete. Knygos lavina vaizduotę, o ji leidžia pasaulį matyti įvairiomis spalvomis“.


 
 
 
 Roma Vasiliauskienė
,
Kupiškio rajono savivaldybės viešosios bibliotekos
 Vaikų literatūros skyriaus vyresn. bibliotekininkė

 

 

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
  
komentarų nėra
© 2008-ieji -Skaitymo metai. Visos teisės saugomos. Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.