Ventos miesto bibliotekos renginiai, skirti Nacionalinei bibliotekų savaitei

Solidus „Mažojo princo“ jubiliejus

Pilotas, dykuma, princas... Jau septyni dešimtmečiai ir suaugusius, ir vaikus žavi savotiška Antuano de Sent Egziuperi pasaka „Mažasis princas“. Šioje knygoje gvildenamos žmogaus likimo, gyvenimo prasmės problemos aktualios bet kokiu laikmečiu.

Minėdami solidų knygos jubiliejų bibliotekoje parengėme parodą „13 žvilgsnių į Mažąjį Princą“. Joje galima pamatyti trylika paminklų, skirtų šios knygos herojui. Nors Mažasis Princas ir yra laikomas Prancūzijos simboliu, tačiau jo gerbėjai išsibarstę po visą pasaulį. Tikriausiai įspūdingiausia šio herojaus mylėtojų traukos vieta yra Japonijos Hakono miestas, kur įsikūręs muziejus ir parke išdėstytos skulptūros. Vienoje princas pavaizduotas su paradiniais rūbais, kitoje įamžintas su savo palydovais lape bei avim, o trečioje skulptūroje jis stovi ant Asteroido B-612.

Nortporto mieste (JAV) Mažasis Princas pasitinka visus atėjusius į Viešąją biblioteką, o Kijeve (Ukraina) Peizažinėje alėjoje stovi prancūzų meistrų padovanota jo skulptūra. Katalonijos (Ispanija) L‘Escala municipalitetas Mažojo Princo skulptūrą įkurdino Riells paplūdimyje. Dniepropetrovske (Ukraina) ir Tbilisyje (Gruzija) Mažojo Princo skulptūros yra dalis fontanų kompozicijų. Knygos autorius su savo garsiuoju herojumi įamžinti skulptūrose, kurios stovi rašytojo gimtojo miesto Belkuro aikštėje ir Tulūzos (Prancūzija) Karališkajame sode. Skulptūra „Pamąstymai apie Mažąjį Princą“ pasitinka Sankt Peterburgo (Rusija) Valstybinio universiteto filologijos fakulteto kiemelyje. Ant sosto iš knygų sėdi susimąstęs bei liūdnokas Juokdarys ir rankose laiko A. de Sent Egziuperi garsųjį kūrinį, o ant vienos iš sosto knygų sėdi ir pats Juokdario laikomos knygos herojus.

San Karloso pilį, esančią Entre Rioso provincijoje (Argentina) rašytojo šeima paliko 1935 m. Pilis buvo išplėšta ir šiandien liko tik griuvėsiai. Tačiau čia galima pamatyti ant savo Asteroido stovinį Mažąjį Princą. 2011 m. netoli San Tropezo esančiame miestelyje La Molle (Prancūzija) buvo iškilmingai atidengta skulptūra, įamžinusi mažą didelės širdies berniuką.

Meilė knygai, žmogiškoms vertybėms ir pagarba garsiam rašytojui vienija šios knygos gerbėjus.


Skaitymo malonumai

Šiandien knygų yra išleidžiama daug ir įvairios tematikos bei paskirties. Kiekvienas galime rasti savo širdžiai artimą tekstą, kuris leis pajusti ne tik skaitymo malonumą, bet ir sukels norą apie tai pasidalyti mintimis su draugais ar artimaisiais.

Susipažinti su 27-ių Ventos bibliotekos skaitytojų išsakytomis mintimis apie perskaitytas knygas galima parodoje „Kviečiu skaityti“. Čia bendraminčių sutiks detektyvų mėgėjai, kuriuos įtraukia Sandros Braun ar Aleksandros Marininos knygų siužetai. Rimtosios literatūros gerbėjai ras minčių apie Jodi Picoult, Saros Gruen, Sigrid Undset ar Nicholas Evans kūrinius. Lengvo pasiskaitymo mylėtojai turės galimybę sužinoti nuomonę apie Irenos Buivydaitės, Susan Elizabeth Phillips bei Danielle Steel knygas. Jaunimo atstovai savo lektūros prioritetais pasirinko Stephanie Meyer, Aprilynne Pike bei Kerstin Gier populiarias trilogijas.

Leiskimės suviliojami knygos, kuri leis išgyventi, pajausti bei mėgautis nepamirštamomis akimirkomis.


Projektas „Žydinčios knygos“

Bibliotekų savaitė kasmet lyg įžanga į pavasarį, o jis visada nuteikia optimistiškai. Aplink atsigaunanti gamta kelia nuotaiką ir džiugina. Noras visa tai išreikšti knygų pagalba, paskatino projektą „Žydinčios knygos“. Morališkai pasenusios ir fiziškai sugadintos knygos atgijo, pasipuošdamos žiedų spalvomis bei lapų žaluma.


Prano Mašioto skaitymai

Bibliotekų savaitę pradėjome su šešiamečiais, atversdami Prano Mašioto knygelę „Mano dovanėlė“. Apsiniaukęs dangus paskatino paskaityti apsakymėlį „Palijus“, o kitas pasakojimas – „Juozukas ir bitelė“ kai kuriems klausytojams priminė apie nenusisekusią pažintį su bitėmis. Pabaigai pasirinkome pamokančią pasakėlę „Kiškis ir vilkas“, kuri mažuosius klausytojus pralinksmino. Vaikai susidomėję lygino 1970 m. ir naują 2012 m. knygutės „Mano dovanėlė“ leidimus.Apie margą žvirblį

Bibliotekų savaitės metu norėjosi prisiminti, kad šie metai yra tarmių metai. Žemaitiški akcentai papuošė lopšelio darželio „Berželis“ „Boružėlių“ bei „Nykštukų“ grupių vaikų etnografinę kompoziciją „Tas žvirblelis nabagėlis“, pristatytą su auklėtojomis Snieguole Bogužiene ir Danute Kriaučiūniene. Dainelės, šokiai bei žaidimai liejosi kaip iš gausybės rago, prisimintos patarlės bei priežodžiai, pasekta pasaka be galo, o pagrindinis veikėjas visur buvo visiems gerai pažįstamas paukštis – žvirblis. Susirinkę mažųjų tėveliai ir seneliai džiaugėsi nuotaikinga programa.
Daiva Balčiūnaitė
,
Akmenės rajono Ventos miesto bibliotekos-filialo specialistė

 

 

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
  
komentarų nėra
© 2008-ieji -Skaitymo metai. Visos teisės saugomos. Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.