Lėlių teatrų festivalis „Vaikai ir lėlės“

Kupiškio rajono viešojoje bibliotekoje 2013 m. balandžio 11 d. įvyko paskutinis projekto „Lėlių teatras – džiaugsmas ir erdvė kūrybai“ renginys – lėlių teatrų festivalis. Pagrindiniai rėmėjai – Kultūros rėmimo fondas, Kupiškio rajono savivaldybė, informaciniai partneriai – rajoninis laikraštis „Kupiškėnų mintys“ ir regioninė televizija „Kupiškėnų studija“.

Renginio pradžioje projekto rengėjos ir vykdytojos, Vaikų literatūros skyriaus darbuotojos suvaidino ištrauką iš A. Čeredaitės pjesės „Knygos pasaka arba išminties karalystė“, pasveikino visus susirinkusius į šią nuotaikingą šventę ir pristatė festivalio komisiją. Komisijos pirmininkė – Aurelija Čeredaitė (aktorė, režisierė, vaikiškų knygelių kūrėja), narės – Irena Mockuvienė (Kultūros ir švietimo skyriaus vyr. specialistė) ir Lina Matiukaitė (viešosios bibliotekos direktorės pavaduotoja). Kiekvienam spektakliukui komisija skyrė po nominaciją.
Komisijos pirmininkei paskelbus festivalio „Vaikai ir lėlės‘ 2013“ atidarymą, pamatėme net šešis skirtingus pasirodymus. Pilnoje žiūrovų salėje stebėjome, klausėmės, išgyvenome ir jaudinomės kartu su festivalio dalyviais. Matėme ir gerų, ir blogų personažų, kurie atgijo per mažuosius aktorius – kalbėjo jų balsais, žiūrėjo jų akimis, jautė jų širdelėmis.

Pirmieji pasirodė mokiniai iš Noriūnų J. Černiaus pagrindinės mokyklos (vadovė R. Grinevičienė). Jie, kalbėdami tarmiškai, žaismingai ir nuotaikingai inscenizavo žinomą lietuvių liaudies pasaką „Dangus griūva“. Už įspūdingas ir meniškai pagamintas bei pilnai išnaudotas teatrines dekoracijas, teatriukas nominuotas „Už scenografiją“.

Rudilių bibliotekos skaitytojai, vadovaujami V. Ribokaitės, pasekė R. Skučaitės „Mezginių pasaką“. Keliaudami kartu su pasakos herojais patyrėme daug malonių išgyvenimų ir teigiamų emocijų. Žiūrėdami pasirodymą pajutome pasakos trapumą ir lengvumą. Kolektyvas apdovanotas nominacija „Už subtilumą“.

Visų dėmesį prikaustė Paketurių šv. Kazimiero globos namų auklėtinių pasirodymas. Matėme A. Liobytės sakmę „Laumiukas“, parašytą pagal S. Lagerliöf kūrinį. Su dideliu nerimu sekėme kiekvieną veiksmą scenoje ir lengviau atsidusome sulaukę laimingos pabaigos. Vaikus festivaliui ruošė R. Daukienė ir L. Vitkauskienė. Jie buvo apdovanoti nominacija „Už savitumą“.

Žiemos teikiamus džiaugsmus ir pramogas priminė Skapiškio pagrindinės mokyklos mokiniai, į renginį atvykę su vadovėmis – A. Jankevičiene ir R. Bugailiškiene. Skapiškėnai suvaidino V. Žilinskaitės apsakymą „Sniego senis ir bala“. Visus pralinksminęs spektakliukas už išskirtinį ir savitą lėlių panaudojimą buvo nominuotas „Už išradingumą“.

Antašavos pagrindinės mokyklos mokiniai pakvietė pažiūrėti rusų liaudies pasaką „Ropė“. Publika liko sužavėta gražiomis, meniškomis teatrinėmis lėlėmis, vientisu ir išraiškingu spektakliuku (vadovės – A. Laužikienė ir L. Čiuliepienė). Antašaviečiai nominuoti „Už meniškumą“.

Paskutiniai scenoje vaidino Alizavos pagrindinės mokyklos mokiniai. Jų vadovės – D. Miknevičienė ir R. Likienė pakvietė pažiūrėti bei paklausyti kupiškėnų tarme pastatytą šmaikščią P. Andriušio pasaką „Vabalų vesėlios“. Tai daug vidinės jėgos, energijos, išradingumo ir meistriškumo iš aktorių reikalaujantis pasirodymas. Šiai lėlių teatro trupei atiteko nominacija „Už kūrybinį polėkį“.
Festivalio komisijos sprendimu, pagrindinį festivalio prizą – kelionę į Panevėžio lėlių vežimo teatro spektaklį „Gandriukas ir kaliausė“ gavo Alizavos, Antašavos ir Noriūnų kolektyvai. O jauniesiems Skapiškio aktoriams ir jų vadovėms įteiktas specialus prizas – rugsėjo mėnesį atstovauti kupiškėnus Rokiškyje lėlių teatrų festivalyje „Lėlės atgyja“.

Visi festivalio dalyviai buvo apdovanoti seimo nario A. Zeltinio, „Aviva Lietuva“, Kupiškio rajono savivaldybės Kultūros ir švietimo skyriaus dovanomis, o kolektyvų vadovės – padėkos raštais. Pasidžiaugę prizais ir dovanomis, susibūrėme prie draugystės stalo – išgerti arbatos, paskanauti didžiulio torto ir pabendrauti su naujais draugais.

Linkiu visiems, kurie prisilietė prie teatro magijos, nesustoti ir kurti toliau.

Jolita Janušonienė,
projekto vadovė

Fotografavo bibliotekos direktorės pavaduotoja
Lina Matiukaitė

 

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
  
komentarų nėra
© 2008-ieji -Skaitymo metai. Visos teisės saugomos. Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.