Puikiomis žiniomis įprasmino Knygnešio dieną

2017-03-20

 

Kovo 16 dieną į Kupiškio rajono Povilo Matulionio progimnazijos aktų salę susirinko pusšimtis rajono trečių ir ketvirtų klasių mokinių. Į skaitymo skatinimo konkursą, kurį suorganizavo mokyklų bibliotekininkių metodinis būrelis, suvažiavo mokiniai iš devynių rajono mokyklų, pasikaustę žiniomis apie perskaitytas knygas, knygnešystės istoriją, informacijos paiešką.

Pirmiausia mokiniai demonstravo savo garsinio skaitymo įgūdžius. Išradingos mokytojos ir bibliotekininkės įrodė, kad skaitymas gali virsti gražiu meniniu reginiu. Skambėjo ištraukos iš nuotaikingų Vytauto V. Landsbergio knygų: „Rudnosiuko istorijos“, „Obuolių pasakos“, „Arklio Dominyko meilė“, „Kaip Zitutė mišką tvarkė“, „Milžinas Antanas“, „Skruzdėlytė Birutė“ ir kt.

„Iliustruotoje vaikų enciklopedijoje“ mokinukai turėjo surasti atsakymus į Lauryno Stuokos-Gucevičiaus gimnazijos bibliotekininkės Renatos Petrusevičienės paruoštus klausimus. Kiek romėniškoje abėcėlėje yra raidžių? Kokia kalba tarpusavyje bendravo įvairių genčių indėnai? Kiek žodžių savo kalboje vartoja žmonės? Iš kur galima pasiskolinti knygų? Kuriame „Iliustruotos vaikų enciklopedijos“ puslapyje galima paskaityti apie laikraščių spausdinimą? Pagal ką bibliotekininkės sudeda knygas į lentynas?

Po to konkurso dalyviai turėjo išspręsti kryžiažodį „Spaudos draudimas“ ir atsakyti į L. Stuokos-Gucevičiaus bibliotekos vedėjos Jolantos Glemžienės sudarytą klausimyną „Draugaujame su knyga“.

Mokiniai vertinimo komisiją nustebino geromis žiniomis. Jie daug skaitė, daug mokėsi ir gražiai pasirodė konkurse. Vertinimo komisijos pirmininkė Kupiškio rajono Kultūros, švietimo ir sporto skyriaus vyr. specialistė Irena Mockuvienė įteikė bibliotekininkėms ir mokytojoms padėkas už mokinių parengimą konkursui, padėkomis ir atminimo dovanėlėmis apdovanojo visus mokinukus. I. Mockuvienė paskelbė konkurso nugalėtojus – tai Kupos pradinės mokyklos, Alizavos ir Skapiškio pagrindinių mokyklų komandos!

Konkurso dalyvius linksmino P. Matulionio progimnazijos ketvirtos klasės mokiniai, vadovaujami mokytojų Odetos Grilauskienės ir Daivos Palionienės.

Danutė Miknevičienė,
 Kupiškio r. mokyklų bibliotekininkių metodinio būrelio pirmininkė


 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
  
komentarų nėra
© 2008-ieji -Skaitymo metai. Visos teisės saugomos. Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.