Edukacinė programa vaikams „Kuriame, skaitome, sužinome“ Lėlių namuose

Edukacinė programa vaikams Lėlių namuose


Visą spalio mėnesį pirmadieniais ir penktadieniais Joniškio rajono Žagarės gimnazijos pradinukai buvo kviečiami į edukacinės programos „Kuriame, skaitome, sužinome“ renginius Lėlių namuose Žagarėje. Lėlių namų šeimininkė – tautodailininkė Aušra Petrauskienė vedė kūrybines pamokėles, pristatė kūrinius, kurių veikėjai yra lėlės, buvo skaitomos ištraukos iš Nomedos Marčėnaitės knygos „Lėlė“, Džonio Griuelio „Skudurinės Onutės pasakėlių“, Eno Raudo „Cypliuko“. Knygose sprendžiamos žmonių gyvenimo problemos, lėlėms nutinka įvairūs nuotykiai. Lėlininkė pasakojo, kad skudurinukės yra nepaprastos lėlės – jų vatinės širdelės pilnos išminties, kupinos gerumo ir meilės.Edukacinės programos metu mokiniai ir jų mokytojos turėjo galimybę išmokti pasidaryti paprastą skudurinukę

Edukacinės programos metu mokiniai ir jų mokytojos turėjo galimybę išmokti pasidaryti paprastą skudurinukę. Ir mažiems, ir dideliems labai patiko kurti, savo rankomis pasisiūti mielą lėlytę.

Mažesniems vaikams padėjo lėlininkė ir mokytojos, jiems perprasti lėlytės gaminimo procesą sekėsi ne taip greitai, tačiau didesnieji savarankiškai ir gražiai pasidarė sau po žaislą. Anot lėlininkės ir pedagogės A. Petrauskienės, svarbiausia, kad vaikai labai entuziastingai įsijungė į kūrybinį procesą, visi buvo vienodai šaunūs.Skudurinukės yra nepaprastos lėlės – jų vatinės širdelės pilnos išminties, kupinos gerumo ir meilės

Edukacinėje programoje dalyvavo 80 vaikų ir 15 suaugusiųjų. Į užsiėmimus Lėlių namuose vaikus lydėjo Joniškio Jono Avyžiaus viešosios bibliotekos Žagarės miesto filialo bibliotekininkės. Programa parengta pagal viešosios bibliotekos skaitymo skatinimo projektą „Pagauk skaitymo malonumą“, kurį iš dalies finansuoja Lietuvos Respublikos kultūros ministerija.

Spalio 29-osios rytmetį įvyko programos aptarimas su projekto sumanytojomis – Jono Avyžiaus viešosios bibliotekos darbuotojomis. Visi liko patenkinti susitikimais ir pamokėlėmis. Ketinama ir ateityje bendradarbiauti su tautodailininke lėlininke A. Petrauskiene, skleisti gerąją projekto patirtį.

Aušra Jonaitytė,
Joniškio Jono Avyžiaus viešosios bibliotekos
Žagarės filialo vedėja

 

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
  
komentarų nėra
© 2008-ieji -Skaitymo metai. Visos teisės saugomos. Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.