Nacionalinė bibliotekų savaitė Užpaliuose

2014-05-06

Balandžio 23 dieną startavo Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė „Biblioteka – vienas pasaulis, daug istorijų”. Užpaliuose savaitę pradėjome Kristijonui Donelaičiui skirtu renginiu „Valanda su K. Donelaičiu – skaitant, klausantis, mėgaujantis“. Jo metu klausėmės poeto unikalaus skambesio kūrybos, kurią įgarsino aktorius Rolandas Kazlas.

Bibliotekos lankytojai atsakinėjo į klausimus apie mūsų poezijos pradininko kūrybą, biografiją, pomėgius, bandė iš atskirų detalių atkurti hegzametro posmus bei patys sunkiai, bet su pagarba tardami žodžius skambėjusius prieš 300 metų, skaitė. Baigiantis renginiui buvo apdovanoti piešinių konkurso „Donelaičio būrai“ nugalėtojai. Tęsiant šventinę savaitę, bibliotekoje atidarėme skaitytojų sukurtų knygelių parodą, kuri sužavėjo lankytojus savo unikalumu.

Mūsų mažieji bibliotekos lankytojai dalyvavo popietėje „Augu skaitydamas Martyną Vainilaitį“. Jo metu vaikai ne tik skaitė jų mėgstamo poeto eiles, bet ir atliko įvairias užduotis, kurios gerokai praplėtė jų akiratį bei sulaukė didelio susidomėjimo. Renginio metu buvo atidaryta knygos skirtukų paroda. Bibliotekininkės per eilę metų turi surinkusios įspūdingą kiekį įvairiausių knygų žymeklių.

Dar viena savaitės diena buvo skirta patiems mažiausiems – ikimokyklinės grupės vaikams. Jie žiūrėjo nuotaikingus animacinius filmukus, pamėgdžiojo filmų herojus, kūrė, fantazavo. Kaip padėka visiems mūsų bibliotekos lankytojams buvo suorganizuotas Utenos muzikos mokyklos akordeono klasės mokinių (vad. Renata Buzėnaitė) koncertas „Ačiū, kad esame kartu“. Pilną žiūrovų salę užliejusi švelni akordeono muzika, rodosi apjungė visus bendrai veiklai, bendram poilsiui, bendriems potyriams.

Nacionalinę bibliotekų savaitę vainikavo mūsų skaitytojos Danutės Velėniūtės rankų darbo gėlių paroda „Pavasario spalvos gėlėse“.

Šventinę savaitę bibliotekoje vykę renginiai glaudžiai siejasi su asmenybės ugdymu, skaitymo įpročių  formavimu, kūrybiškumo skatinimu. Juk ir Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė paskelbdama Nacionalinės bibliotekų savaitės pradžią palinkėjo, kad Lietuva liktų daug skaitančia, išsilavinusia ir kūrybinga tauta.

Bibliotekininkės

 

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
  
komentarų nėra
© 2008-ieji -Skaitymo metai. Visos teisės saugomos. Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.