Pamokėlės Vaikų literatūros centre

Pamokėlės Vaikų literatūros centre

Nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Vaikų literatūros centre pagal iš anksto suderintą programą vyksta pamokėlės vaikų darželio „Vaikystės sodas“ auklėtiniams. Vaikai lankosi bibliotekoje 3-4 kartus per savaitę.

Šiame darželyje ugdymas vyksta pagal edukologijos mokslų daktarės Austėjos Landsbergienės autorinę programą, kuri remiasi Tarptautinio Bakalaureato, Tarptautine pradine (ankstyvojo ugdymo) ir Nacionaline Švedijos ikimokyklinio ugdymo programomis. Specialiai paruošti pedagogai, remdamiesi moderniausių pasaulio ugdymo įstaigų patirtimi, skatina visapusišką ir ankstyvą vaiko raidą. Vaikai skatinami pažinti pasaulį visais pojūčiais – eina į parkus, miškus, nuo 3 metų lanko baseiną ir biblioteką. Visus užsiėmimus jungia viena tema.

Pirmosiose pamokėlėse, kurios vyko dar vasarą, vaikams buvo pasakojama apie bibliotekas, knygas, aiškinama, kaip elgtis bibliotekoje. Po to sekė pamokėlių ciklas „Aš ir mano šeima“. Bibliotekoje buvo surengta vaikų piešinių parodėlėSu vaikais buvo kalbama apie šeimą, pasidalijus mažomis grupelėmis skaitomos knygos. Vaikai noriai piešė savo šeimas, bibliotekoje buvo surengta tų piešinių parodėlė. Kitas pamokėlių ciklas trukęs iki pat žiemos – „Laiko mašina“.

Pirmosiose pamokėlėse Vaikų literatūros centro darbuotojos pasakojo apie laiką – kaip jis matuojamas, kiek trunka sekundė, minutė, valanda, diena, para, skaitė knygeles, rodė iliustracijas, pasakojo apie metų laikus ir jų kaitą, laikrodžius ir jų įvairovę. Su vaikais buvo kalbama apie tai, kaip laikas keičia pasaulį ir žmogų, daug dėmesio skiriama įvairiems mokslo išradimams. Pamokėlės apie transporto istoriją, knygos istoriją, Leonardo da Vinčio mokslinius išradimus ir kūrybą, pirmuosius šviesos šaltinius ne tik praturtino vaikų vaizduotę ir žinias, bet ir įtraukė juos į pokalbį. Vaikai noriai dalijosi savo žiniomis su savo draugais, mokytojomis ir bibliotekininkėmis.Vaikai susidomėję vartė knygas

Vaikai susidomėję vartė knygeles, kurios buvo išleistos prieš kelis dešimtmečius, galėjo jas palyginti su naujais leidimais. Tai Justino Marcinkevičiaus 1958 m. ir 2010 m. išleista eiliuota poema „Grybų karas“, Eduardo Mieželaičio 1948 m. ir 1976 m. išleista eilėraščių knygelė „Kastantas muzikantas” ir kitos. Visą gruodį per pamokėles buvo kalbama apie kalendorinę žiemą, skaitomos pasakos ir eilėraščiai.

Sausį prasidėjo naujas pamokėlių ciklas „Kurdamas esu laisvas“. Pirmosios ciklo pamokėlės skiriamos pokalbiams apie dailę. Dar laukia pamokų ciklas „Atrandu pasaulį“, „Visi keliai atviri“ ir „Žemė – mūsų namai“. Pamokos vyks iki rugpjūčio mėnesio.

Vaikai ne tik aktyviai dalyvauja pamokėlėse, turtina savo žinias, bet ir pratinami nuo vaikystės draugauti su knyga, ją mylėti ir gerbti. Biblioteka šiems vaikams pamažu tampa neatsiejama gyvenimo dalimi, vieta, kur galima sužinoti daug įdomių dalykų.

Jūratė Pocienė,
Skaityklos vedėja
Nuotraukos autorės

 

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
  
komentarų nėra
© 2008-ieji -Skaitymo metai. Visos teisės saugomos. Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.