Nacionalinė bibliotekų savaitė Užpaliuose

2015-05-05

 

 

Baigėsi 15-oji Nacionalinė bibliotekų savaitė, kurios tema buvo „Biblioteka: informacija ir žinios – kiekvienam“. Utenos rajono Užpalių bibliotekoje Nacionalinė bibliotekų savaitė prasidėjo tradiciniais vidurdienio skaitymais, kuriuose dalyvavo pirmokai su mokytoja Violeta Pranaitiene. Mažieji bibliotekos lankytojai susipažino su Emilijos Liegutės, kuriai šiais metais sukanka 85 metai, kūryba. Pasakas vaikams skaitė Pasakų močiutė, bibliotekos lankytoja Vida Baronienė. Vaikai klausė pasakų, sekė savo sukurtą pasaką, kartu aptarinėjo, atliko užduotis ir žaidė liaudies žaidimų, nes biblioteka šių metų renginius skyrė regionų etnokultūros metams.
 


 

Balandžio 24 d. bibliotekoje lankėsi priešmokyklinės grupės vaikai su mokytoju Sauliumi Šližiu. Vaikai susipažino su liaudies kūryba nuo seniausių laikų iki šiandienos, pasiskirstę komandomis dalyvavo mįslių viktorinoje, spalvino mįslių lapelius ir žaidė liaudies žaidimų. Dalyvavimas užsiėmime paskatino mokinius iš arčiau susipažinti su liaudies kūryba ir aplankyti Užpalių gimnazijos Dausuvos muziejų.
 
 
 


Balandžio 28 d. visus bibliotekos draugus pakvietėme į padėkos koncertą „Ačiū, kad esame kartu“, kurį dovanojo Utenos muzikos mokyklos mokiniai ir mokytojai. Visi atėję į koncertą dovanų gavo Užpalių bibliotekos knygų skirtuką. Koncerte dalyvavo nemažas būrys Užpalių vaikų, lankančių Utenos muzikos mokyklą ir mokiniai iš kitų mokyklų. Muzikuojančius vaikus į vieną būrį sukvietė mokytoja Renata Buzėnaitė. Užpaliečiai klausėsi fleita, akordeonu, pianinu ir kitais muzikos instrumentais atliekamų kūrinių.
 
Balandžio 29 d. vyko abiturientės Eglės Širvytės fotografijos darbų parodos atidarymas. Ji siekia fotografijos kalba perteikti žmogaus charakterį, mus supančio pasaulio grožį ir įvairovę.
 
 
 


Balandžio 29 d. vyko abiturientės Eglės Širvytės fotografijos darbų parodos atidarymas. Ji siekia fotografijos kalba perteikti žmogaus charakterį, mus supančio pasaulio grožį ir įvairovę.

Atėjusieji į biblioteką galėjo apžiūrėti Utenos moterų veiklos centro pirmininkės Vidos Jackevičiūtės parodą „Nėrinių sodai“, užpaliečių moterų „Gero skonio“ klubo molio darbų parodą, susipažinti su literatūros parodomis, skirtomis rašytojos E. Liegutės 85-čiui ir poeto Antano Miškinio 110-sioms gimimo metinėms.

Nuolat gyvendami toje pačioje vietoje tampame trumparegiais. Jau, rodos, nieko įdomaus ir gero neturime, tačiau reikia tik naujo žvilgsnio ir naujų minčių – ir kiek gražių akimirkų per vieną savaitę. O savo bibliotekos draugams tariame ačiū už draugystę, idėjas, paramą, bendrus renginius, darbus ir tiesiog buvimą drauge.

Vida Juškienė, Rena Šliogerienė

 

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
  
komentarų nėra
© 2008-ieji -Skaitymo metai. Visos teisės saugomos. Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.