Knygų pristatymai kviečia mąstyti

2017-04 06

 


Jau ne pirmą kartą lankėmės bibliotekos organizuojamuose knygų pristatymuose ir galime teigti, kad jie tikrai domina paauglius ir skatina skaityti. Šį kartą klausėmės pristatymo „Prarastieji“, kuriame buvo kalbama apie knygas narkotikų tema.

Paaugliai, kurie lengvai gali susigundyti tokiais dalykais kaip narkotikai, turėtų perskaityti per pristatymą aptartas knygas – Brigitte Blobel „Vakarėlio mergina“, Anonimas „Paklausk Alisos“, Shawn Goodman „Teisingas pasirinkimas“, Nick McDonell „Dvylika“, paauglių tarpe itin paplitusią Melvin Burgess „Heroinas“ bei šio rašytojo vieną iš naujausių knygų „Hitas“. Šios knygos savaip įdomios ir skirtingos, bet jas sieja vienas tema – narkotikai. Jos visos turi vieną tikslą – norima tikroviškai parodyti, kaip jaunas žmogus tampa priklausomas nuo narkotikų ir negailestingai ritasi į dugną. Nors knygos turi panašumų, bet kiekviena yra išskirtinė.

Pristatymas sudomino savo įtaigumu: buvo ne tik pasakojama, bet informacija buvo pateikiama įvairiomis vaizdinėmis priemonėmis, pavyzdžiui, filmų ištraukomis, mokinių piešiniais, knygų treileriais bei pačių „Minties“ gimnazijos mokinių suvaidintais knygos fragmentais.

Remdamiesi bendraklasių apklausos rezultatais galime teigti, kad šis knygų pristatymas mokinius sudomino, daugumos mokinių nuomonės labai panašios. Tikimės, kad tai įkvėps mus dažniau skaityti knygas, juk knygos padeda sužinoti ką nors naudinga, rasti išeitis sunkiose gyvenimo situacijose.

Labai džiaugiamės, kad bibliotekininkės neretai pasikviečia paklausyti knygų pristatymų. Visada galime sužinoti apie pačias naujausias ir skaitomiausias knygas.
 


 Gabija Motiekaitytė
, Karilė Jasnauskaitė, II b klasė

 Panevėžio „Minties“ gimnazija 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
  
komentarų nėra
© 2008-ieji -Skaitymo metai. Visos teisės saugomos. Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.