Skaitymo metai - Susitikimas su rašytoju Jonu Liniausku

Susitikimas su rašytoju Jonu Liniausku

Mokytoja Viktorija Trukšinienė ir rašytojas Jonas

Gruodžio 19 d. Žemynos progimnazijos salėje įvyko Metų knygų vaikams pristatymas ir susitikimas su rašytoju Jonu Liniausku. Renginį organizavo Nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Vaikų literatūros centras ir Žemynos progimnazijos biblioteka. Dalyvavo IV-ųjų klasių mokiniai, jų tėvai, mokytojai. Renginį vedė mokytoja Viktorija Trukšinienė.

Ketvirtokas Adomas Bareikis pagrojo pianinu F. Gruberio „Tyli naktis“. Septintokai Tomas Labašauskas ir Mykolas Vaitkus multimedijos pagalba supažindino su J. Liniausko kūryba. Žemynos progimnazijos bibliotekos vedėja Janina Bėruvienė trumpai papasakojo apie „Metų knygos rinkimų“ akciją ir supažindino su balsavimo taisyklėmis. Vaikų literatūros centro skaityklos vedėja Jūratė Pocienė pristatė Metų knygas vaikams, paragino skaityti ir aktyviai dalyvauti rinkimuose. Mokytojai V. Trukšinienei vadovaujant, vaikai sukūrė ir suvaidino interpretaciją pagal J. Liniausko knygą „Suvyniota diena, arba Kokio dydžio būna didelė meilė“. Scenarijaus autoriai – du ketvirtokai – Rokas Šakys ir A. Bareikis.Rašytojas Jonas Liniauskas dalija autografus

J. Liniauskas – poetas, daugelio dainų tekstų, libretų autorius, rašo suaugusiems ir vaikams. Jo knyga „Suvyniota diena, arba Kokio dydžio būna didelė meilė“ – kelių literatūrinių pasakų rinkinys apie mažo bebriuko Barto gyvenimą ir nuotykius dalyvauja Metų knygos vaikams rinkimuose. Knygos veikėjai – bebriukas Bartas, voverytė Emilija, ežiukas Petriukas – skaitytojams pažįstami iš ankstesnių J. Liniausko knygų. Nors šių knygų bibliotekoje labai trūksta, atsirado daug vaikų, kurie ją perskaitė, todėl autoriui pasipylė klausimų lietus. Vaikai klausinėjo, kodėl bebriukui davė Barto vardą, kodėl taip keistai pavadino knygą, koks rašytojas buvo vaikystėje, kodėl rašo vaikams ir t. t. Atsakinėdamas į vaikų klausimus, J. Liniauskas pamažu atskleidė įdomių savo biografijos detalių.

Rašytojas atviravo, kad vaikystėje buvo lėtas, skaudžiai išgyveno greitą augimą – I-oje klasėje jo ūgis buvo kaip ketvirtoko, todėl pionierių stovykloje jį statydavo į rikiuotę su vyresniais vaikais. Mokykloje pasižymėjo kaip geras matematikas ir fizikas, dalyvaudavo Rašytojas Jonas Liniauskas su mokiniaismoksleivių olimpiadose, ta?iau besimokydamas VIII-oje klasėje, visai netikėtai, mokytojai pasiūlius, vietoje dviejų puslapių  rašinio apie Vaižganto kūrybą, parašė savo pirmąjį eilėraštį. Po to parašė dar vieną – juk sukurti eilėraštį  grei?iau, negu parašyti rašinį. Taip pamažu nutolo nuo matematikos ir fizikos, pradėjo dalyvauti literatų konkursuose. 1982 m. išleido pirmąją eilėraš?ių knygą „Lietaus kelionė“. Taip prasidėjo jo kūrybinis kelias, kuris sėkmingai tęsiasi ir dabar. Vaikams mėgsta rašyti labiau, negu suaugusiems, nes vaikai yra nuoširdesni ir ištikimesni skaitytojai.

Baigiantis susitikimui, mokytoja V. Trukšinienė padėkojo rašytojui ir įteikė Žemynos progimnazijos moksleivių kūrybos almanachą „Žemynėlė“, o J. Pocienė visiems renginio dalyviams tradiciškai padovanojo knygų skirtukų, paragindama skaityti Metų knygas vaikams ir nepamiršti dalyvauti rinkimuose.

Jūratė Pocienė,
Vaikų literatūros centro skaityklos vedėja
Nuotraukos autorės

 

Organizatoriai

Partneris

Informacinis partneris

Siekdami užtikrinti efektyvų interneto svetainės veikimą, jos veikloje naudojame slapukus (angl. cookies). Tęsdami naršymą interneto svetainėje, sutinkate, kad Jūsų kompiuteryje būtų įrašomi slapukai. Slapukų politika